Iskolánk 12. évfolyamosai, hozzátok szólunk!
Ma 2024. 6. 16, vasárnap, Jusztin napja van.
Holnap Laura napja lesz.
Az általad nézett oldal: Címlap Az iskoláról Továbbtanulás Iskolánk 12. évfolyamosai, hozzátok szólunk!

altaltalt

alt 

 

 

 

 

 

 

Rohamosan közeledik a jelentkezési határidő a felsőoktatási intézményekbe. (2015. február 15.) Épp egy hét áll a rendelkezésetekre, hogy még utoljára átgondoljátok, hogyan tudtok majd lavírozni az álmok és a realitások között. Az elmúlt időszakban 8 felsőoktatási intézmény 12 karáról látogattak iskolánkba, hogy kellő tájékoztatást kapjatok, és elegendő ismeretek birtokában adjátok be jelentkezéseiteket. Ez évben újszerű képzési forma az egyetemeken és főiskolákon is bevezetett duális képzés. Mindenképpen nézzetek utána, és érdemes kihasználni ezt a lehetőséget, hiszen ez gyakorlati időnek számít. Az egyetem elvégzése után esedékes munkahelykereséskor még jól fog mutatni az önéletrajzotokban, hogy már rendelkeztek gyakorlati munkatapasztalattal.

A 2015/2016-os tanév I. félévében a köv. egyetemek és főiskolák képviselői látogattak el iskolánkba:

1. Miskolci Egyetem – Informatikai Kar
2. Magyar Honvédség Hadkiegészítő Parancsnokság
3. Eszterházy Károly Főiskola - Eger
4. Miskolci Egyetem – Gazdaságtudományi Kar
5. Eszterházy Károly Főiskola – Eger
6. Nyíregyházi Főiskola – Műszaki és Mezőgazdasági Kar
7. Debreceni Egyetem – Egészségügyi Főiskolai Kar
8. Miskolci Egyetem – Anyagtudományi Kar
9. Miskolci Egyetem – Bölcsészettudományi Kar
10. Károly Róbert Főiskola – Gyöngyös
11. Nemzetvédelmi Egyetem – Hadtudományi és Honvédtiszti Kar,Rendészettudományi Kar
12. Debreceni Egyetem - Bölcsészettudományi Kar

A 2. félévet felelősségteljesen használjátok ki, hiszen a 12. év végi eredmény és az érettségi eredmény még nagymértékben befolyásolhatja és módosíthatja a jelenlegi továbbtanulási sorrendet.