ERASMUS pályázat a Bocskaiban
Ma 2024. 2. 28, szerda, Elemér napja van.
Holnap napja lesz.
Az általad nézett oldal: Címlap Pályázat ERASMUS+ ERASMUS pályázat a Bocskaiban
ERASMUS pályázat a Bocskaiban

Iskolánk több mint 7 millió forintot nyert a „Developing tolerance and mutual understanding in Europe” című Erasmus + pályázaton. A projekt témája az iskolai bántalmazás, kiközösítés, erőszak, rasszizmus, és hasonló problémák, amelyekkel egy mai kamasz találkozhat a mindennapjai során. Mindezt az egyén szintjén és európai kontextusban is vizsgáljuk majd partnereinkkel, egy román, egy török, egy olasz és egy portugál középiskolával. A két évig tartó közös munka folyamán diákjaink egy-egy csoportja ellátogat majd a fent említett országokba és egy alkalommal, jövő májusban mi is fogadjuk a partnereink küldötteit. A pályázat célja egymás különböző kulturális hátterének megismerése, egymás elfogadásának előmozdítása és az Európában való egymáshoz tartozás érzésének erősítése. A munka nyelve az angol lesz, mellyel lehetőséget nyújthatunk tanulóinknak a nyelvgyakorlásra is.
Szegedi Mária projekt koordinátor